Zmajarska radionica

15. ciklus Močvarnog Laboratorija polako ulazi u finale sezone.
Veliko je zadovoljstvo najaviti još jednu zmajarsku radionicu u klubu Močvara.
Ako želite naučiti sve o zanimljivoj povijesti zmajeva do same izrade Rokkaku, Tetrahedral i Box Kite zmajeva ova radionica je prava prilika za nova znanja.
Radionica je namjenjena svim zainteresiranim osobama uzrasta 16 + i u potpunosti je besplatna.
Imamo i goste iznenađenja na radionici. Ubrzo više informacija.

Radionica društvenog poduzetništva – nastavak sezone 15. ciklusa Močvarnog laboratorija

Krajem osmog mjeseca organiziramo zanimljivu radionicu o društvenom poduzetništvu.
Voditelj radionice dolazi iz ACT Grupe, konzorcija društvenih poduzeća iz Čakovca i potporne organizacije za društvene poduzetnike.
Termin održavanja radionice: četvrtak 29.08. od 13:00 do 17:00 sati u Klubu Močvara.
Sudjelovanje na radionici je besplatno.

Radionica koncertne fotografije – nova edicija

Doživjeti osjećaj promatranja vašeg omiljenog benda kroz objektiv fotoaparata iz photo pita ponekad je neprocjenjiv. Sigurno ste se bar jednom upitali kako na najbolji način fotografirati ili uloviti upravo taj detalj koji će možda promijeniti povijest glazbe, ili što znači poigrati se s ekspozicijama na bini i snimiti poseban dio koncerta o kojem će se govoriti mitovi i legende godinama.
Upravo sve to možete iskusiti u novoj ediciji radionice Koncertne fotografije u sklopu 15.ciklusa Močvarnog laboratorija.
Požuri i prijavi se.

Radionica održavanja bicikla

Vrijeme je da naučite nešto novo u vašem ljubimcu na dva kotača – onda je radionica održavanja bicikla prava prilika za to.
Požuri i prijavi se.

Radionica cirkuskih zračnih akrobacija u Đakovu

Krenuli smo s prvim besplatnim radionicama za učenike i učenice Ekonomske škole Braća Radić u Đakovu.

Cirkuska pedagogija vodi nas u istraživanje tijela, pokreta, prostora i slojevitosti odnosa prema sebi, drugima, ali prema predmetima i različitim aparatusima koje koristimo na sceni i izvan nje. Specifičan pristup radu nudi stjecanje praktičnih vještina kao što su razvoj motorike, plesnih vještina i pokreta, gimnastike, zračne i zemljane akrobacije. Kreativna dimenzija nas oslobađa bilo kakvih okvira jer traži put za individualan izraz bez natjecateljskih pritisaka.
Riječ je o cjelovitom treningu koji započinje zagrijavanjem tijela specifičnim vježbama koje će polaznice i polaznike pripremiti za rad u zraku. Zagrijavamo se od glave do pete individualno i u grupama kroz dinamičke i kreativne vježbe kako bi se polaznici bolje upoznali i opuštenije pristupili aparatusima te se upustili u zračne egzhibicije. Naši potencijalni akrobati će se moći ovaj put moći okušati na akrobatskoj tkanini- svili. Mogućnosti je bezbroj kao i nuspojava kao što su oslobađanje svih nakupina dnevnih briga, opuštenost nakon fizičke aktivnosti, jačanje samopouzdanja stjecanjem novih vještina i dobro raspoloženje nakon dobro odrađenog treninga i uzajamnog pomaganja. I naravno, sve to uz dobru glazbu. Dođite na stjecanje novih vještina i jedno pravo cirkusko druženje.

Radionicu realizira Izvedbeni kolekitv Tricycle Trauma.
Izvedbeni kolektiv Tricycle Trauma djeluje u sklopu Udruge za razvoj cirkuskih i izvedbenih umjetnosti Tricycle Trauma. Čine ga dvije magistre sociologije i filozofije Lidija Šola i Ivana Pedljo te inženjer zvuka Jasmin Dasović. Medij i uporište unutar kojeg stvaraju i rade je novi cirkus. Bave se edukacijom djece i odraslih, rade na razviju scene novog cirkusa u Hrvatskoj, a izražavaju se performansom i novim cirkuskim kazalištem. Izvodili su u Hrvatskoj i inozemstvu, surađuju s domaćim i stranim izvedbenim umjetnicima. Organizatori su večeri performansa “Noć mračnog cirkusa” koji osim u Zagrebu gostuje i u drugim hrvatskim gradovima, predstavljaju Hrvatsku na najvećem afričkom karnevalu u Nigeriji već par godina.
Iza sebe imaju tri predstave koje su ostvarili u suradnji s Triko Cirkus Teatrom: Snježna kraljica (2016.) , Kaleidoskop (2016.) i Skupljačice tame (2017.).

Močvarni laboratorij u Đakovu

Močvarni laboratorij putuje u Đakovo!
U sklopu našeg programa “Kultura u akciji” i u suradnji s Ekonomskom školom Braća Radić u Đakovu organiziramo tokom travnja i svibnja zanimljive besplatne edukacijske radionice.
Dramska radionica, tonska radionica, radionica cirkuskih zračnih akrobacija, radionica scenske rasvjete, sito tisak – samo su neke od aktivnosti koje planiramo.
Vidimo se u Đakovu!

15. Ciklus Močvarnog laboratorija

U sklopu 15. jubilarnog ciklusa Močvarni Laboratorij zajedno s Klub Kulture uskoro organizira veliki broj radionica za mlade u Križevcima.

Popis radionica:
Dramska radionica, novinarska radionica, radionica rock fotografije, tonska radionica, radionica scenske rasvjete, radionica zapadnoafričkog ritma i radionice sitotiska

Radionice su u potpunosti besplatne – uskoro objavljujemo raspored.
Ubrzo također idemo i s više informacija o svim radionicama i edukaciji koja će se održati u sklopu projekta Močvarni Laboratorij u 2019.

Stay tuned!

14. Ciklus Močvarnog laboratorija nastavljamo s Tonskom radionicom

Ulazimo polako u finale 14. sezone Močvarnog laboratorija i pripremamo za vas još zanimljivih besplatnih radionica za razgibavanje duha.
Tonska radionica će pokrivati sve od osnova tonskog posla pa do malo naprednijih tehničkih vještina.
Požuri i prijavi se.

Radionica održavanja bicikla

14. ciklus Močvarnog laboratorija intenzivno nastavljamo s još jednom odličnom i zanimljivom radionicom.
Radionica održavanja bicikla pružit će vam sva potrebna znanja o vašem ljubimcu na dva kotača.
Kao i sve druge radionice u sklopu Močvarnog laboratorija i ova je u potprunosti besplatna.
Požuri i prijavi se.

Teatar Klasične i Primijenjene u Močvari

“Primijenjena i Klasična u Močvari” naziv je suradnje koja je pokrenuta u sklopu projekta “Močvarni laboratorij” između Udruženja za razvoj kulture “URK”, Kluba Močvara, UBU-a (Udruge bivših učenika ŠPUD-a Zagreb), Škole primijenjene umjetnosti i dizajna (ŠPUD) i Klasične gimnazije u Zagrebu s ciljem senzibiliziranja mlađih generacija i umjetnika u nastanku za događanja na nezavisnoj kulturno – umjetničkoj sceni kao i razvoja školskog kurikuluma u području projektne i izvanučioničke nastave.

U sklopu večeri “Teatar Primijenjene i Klasične u Močvari” dramske skupine obiju škola izvele su u ponedjeljak 7.5. u klubu Močvara svoje kazališne predstave:

PRIČA O BUBNJU I KOJEČEMU, BOG MASAKRA, GOSTIONIČARKA MIRANDOLINA i PIDJAMA PARTY.

Detaljnije o predstavama:

PRIČA O BUBNJU I KOJEČEMU
Dramsko-scenska igra PRIČA O BUBNJU I KOJEČEMU, čiji tekst potpisuju članovi Suvremene dramske skupine Klasične gimnazije, pričom o drevnome izmišljenom plemenu Saktambe progovara o iskonskoj potrebi svakoga čovjeka za pripadanjem, ali i o procesu nastanka predstave koji je istovremeno i zabavan i urnebesan i iscrpljujuć. Dinamična igra, ples i zvuci bubnja, smijeh i dosjetke odlikuju svaku izvedbu Priče koja na zabavan i originalan, mladenački način tematizira stvarnost svakoga čovjeka koji se ikad našao na strani “drugoga” ili “drugačijega”. U dramsko-scenskoj igri sudjeluju Matej Berković, Klea Lena Kovačec, Manda Matić, Daria Reba, Klara Rihtar, Matija Rihtar, Ivan Validžić i Matej Zonjić.

BOG MASAKRA
Ivan Validžić, učenik 4. razreda Klasične gimnazije izvodi monolog iz teksta Bog masakra suvremene francuske spisateljice Yasmine Reza. (Mentor je Dario Budimir, prof.)

GOSTIONIČARKA MIRANDOLINA
Klara Rihtar, učenica 3. razreda Klasične gimnazije izvodi monolog iz Gostioničarke Mirandoline talijanskog klasika Carla Goldonija. (Mentor je Igor Medić, prof.)

PIDJAMA PARTY
Zajednički dramski tekst proizašao iz rada dramske grupe Mirakuli koja tri godine djeluje u sklopu ŠPUD-a pod vodstvom Ive Sieber, prof. Pidjama party prikazuje šest maturantica koje u jednoj večeri pokazuju kako izgleda zabava mladih djevojaka. Svaka predstavlja jedan ženski tip pa se u gostima kod Sanjarke druže Glupa, Laka, Pobožna, Štreberica i Polumuško.
Uz ples, svirku i pjevanje na kraju zaključuju samo jedno – razlike uvijek premosti ljubav, razumijevanje i prijateljstvo.

Glume:
Laka: Lara Javor; Glupa: Ana – Marija Falica; Pobožna: Magdalena Carek; Štreberica: Donatela Šušnić; Sanjarka: Ivana Krnjak; Polumuško: Lucija Matković; Svjetlo i glazba: Davor Krnjak i Petar Rebić; Fotografija: Viktorija Vuković; Ples: Anamarija Cik-Grgošić.

Voditelji(ce) projekta i koordinatori(ce): UBU – Bernarda Cesar, Marija Juza, ŠPUD – Filip Pintarić; Klasična gimnazija u Zagrebu – Boris Anić, Ivana Ivana Črnelč; URK – Sanjin Hasanefendić, Danijel Badanjak.